Nëna e Amelias hedh dyshime për ish-bashkëshortin si shkaktar për mbytjen e vajzës: Erdhi e mori papritur!

Ngjarja e rëndë e mbytjes së vogëlushes shqiptare vazhdon të mbetet në vëmendje të publikut dhe medias. 6-vjeçarja u gjet e pajetë në plazhin e Korinthit, teksa kishte dalë për të notuar me të atin. Autoritetet po shqyrtojnë të gjitha elementet e çështjes, duke kërkuar detaje për rrethanat e vdekjes së saj dhe për marrëdhëniet…

Read More

8 gorilla infektohen me Covid 19

Disa gorilla janë infektuar me koronavirus dhe janë speciet e para primare të njohura që janë sëmurë. Në kopshtin zoologjik të San Diego, tetë gorilla janë infektuar me Covid-19, dhe pas rezultatit pozitiv në testim, ato kanë shfaqur simptoma shumë të ngjashme me njerëzit, duke përfshirë kollin, shkuan “Metro”. Ata besojnë se kafshët u infektuan…

Read More

Marjuanë në formë çokollate, dy në pranga

Policia Vendore në Durrës, deklaroi se ka arrestuar dy të rinjë, pasi gjatë një kontrolli në mjetin me të cilin udhëtonin, ju gjet një sasi lënde narkotike e llojit marjuanë, në formë çokollate. Njoftimi i plotë: Durrës Shpërndanin lëndë narkotike marjuanë në formë çokollate. Arrestohen në flagrancë dy shtetas. Në vijim të punës për parandalimin,…

Read More