Popular

All
fashion
sports
travel

Latest

Sërish reshje dëbore në veri, parashikimi i motit për këtë të mërkurë
Gurët ranë nga shpati i malit, bllokohet gjatë natës aksi Elbasan- Librazhd
Dita e Çlirimit, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë
Marrëveshje kundër kriminalitetit/ Shqipëria dhe Anglia do të shkëmbejnë detajet e hetimeve

Dita e Çlirimit, homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë

Shqiptarët kremtojnë sot 79-vjetorin e Çlirimit të Atdheut, njëkohësisht ditë kujtese e sakrificës sublime të mijëra të rinjve e të rejave që ranë heroikisht në emër të lirisë. Në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, sot u zhvilluan homazhe për të përkujtuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Të pranishëm gjatë homazheve në Varrezat e Dëshmorëve ishin…

Read More

Marrëveshje kundër kriminalitetit/ Shqipëria dhe Anglia do të shkëmbejnë detajet e hetimeve

James Cleverly, Sekretar Shteti për Çështjet e Brendshme ne qeverinë angleze, priti ministrin e Brendshëm shqiptar, Taulant Ballën. Bashkëbisedimi mes tyre tyre ishte i lehtë, pasi zoti Cleverly mori pjesë në samitin e Procesit të Berlinit, që u mbajt në Tiranë, dhe pa nga afër punën e Task Forcës së përbashkët mes Shqipërisë dhe Britanisë…

Read More

Dita Ndërkombëtare kundër Dhunës ndaj Gruas/ Mbi 34 mijë gra në Shqipëri janë me urdhër mbrojtjeje

25 nëntori shënon Ditën Ndërkombëtare kundër Dhunës ndaj Gruas. Ky fenomen mbetet një nga shkeljet më të përhapura të të drejtave të njeriut në botë, por edhe në Shqipëri ku raportohen çdo javë raste të dhunës ndaj grave dhe vajzave. Përgjatë vitit, 611 persona u arrestuan për dhunë në familje. Nga vitit 2010 raportohet se…

Read More