Marrëveshje kundër kriminalitetit/ Shqipëria dhe Anglia do të shkëmbejnë detajet e hetimeve

James Cleverly, Sekretar Shteti për Çështjet e Brendshme ne qeverinë angleze, priti ministrin e Brendshëm shqiptar, Taulant Ballën. Bashkëbisedimi mes tyre tyre ishte i lehtë, pasi zoti Cleverly mori pjesë në samitin e Procesit të Berlinit, që u mbajt në Tiranë, dhe pa nga afër punën e Task Forcës së përbashkët mes Shqipërisë dhe Britanisë…

Read More

Nejat Albania i risolli jetën/ Emocione të paharrueshme u premtohet publikut në eventin e rradhës në Tiranë

Eshte bere e ditur dhe riformimi i struktures sociale te shoqates ne kuader te intergimit te komunitetit Iranian ne shqiperi. Sefundmi Nejat Albania, me nje strukture te kualifikuar, sjell prane publikut dhe audiences Shqiptare, nje aktivitet qe pritet te sjelle nje konference te permasave te medha, ku mirepret publikun shqiptar, me nje ftese te hapur…

Read More

Aldo Sulollari: Thirrje Rajavit, mos nxisni konflikte dhe lërini Iranianët e qetë, Policia bëri punen e tyre – Bëj transparencë MEK

Ne emisionin e pasdites ne televizionin kombetar ne Vizion Plus, ka qene i ftuar pergjegjesi i mediave i shoqates Asila, gazetari Aldo Sulollari sebashku me anetarin e bordit Sarfaraz Rahimi dhe perkthyesen e shoqates Asila, Erisa Idrizi. Ata trajtuan ne studio historine e Iranianeve ne shqiperi dhe kujtimet e Sarfaraz Rahimit dhe gjithashtu jeten e…

Read More

Vlorë/ Përdorte lokalin për vënien e basteve sportive me celular, në kërkim pronari, në ndjekje penal një klient

Një 25 vjeçar është shpallur në kërkim pasi në lokalin e tij në Vlorë organizoheshin baste sportive nëpërmjet celularit, ndërsa një klient është shpallur në kërkim. Policia Vlorë ka ushtruar kontroll në lokalin e H. A., për goditjen e organizimit të kundërligjshëm të lojërave të fatit. Një klient që ndodhej aty gjatë kontrollit dhe u…

Read More