“Messi te Barcelona është sajesë”

Humbja e fundit e PSG, është një tjetër thirrje për Lionel Messin për të mos qëndruar në Francë. Skuadra pariziene po vuan edhe pse është në krye të renditjes me pesë pikë avantazh ndaj Marseille. Teksa e ardhmja e tij është ende e paqartë, në Spanjë thuhet se La Liga ka pranuar planin e Barcelonës…

Read More

“Tani fillon një Botëror tjetër”, Lionel Mesi: Jam i zemëruar që…

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Mesi, shpërdoroi një 11-metërsh në minutën e 39-të në duelin ndaj Polonisë, por ky gabim i “Pleshtit” nuk ndikoi në rezultatin e ndeshjes, teksa Argjentina triumfoi me shifrat 2-0. Në prononcimin pas ndeshjes që solli kualifikimin Mesi u shpreh: “Jam i zemëruar që humba penalltinë, por skuadra doli më e fortë…

Read More

I ‘delenisi’ Brazili në fushë, lojtarët serbë shpalosin hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit të tyre në dhomat e zhveshjes

Nuk mjaftuan ‘brekët nëpër shalë’ gjatë ndeshjes me Brazilin. lojtarët serbë shkojnë dhe ngushëllohen në dhomat e zhveshjes me hartën e Kosovës dhe ngjyrat e flamurit të tyre. Duan të kenë pak mbështetje e simpati nga mijëra tifozë të zhgënjyer nga loja e dobët e tyre. Tifozët serb kanë zgjedhur ta lënë pas pra futbollin…

Read More