Aksident në rrugën hyrëse të Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 1, ku një automjet tip “Range Rover” me targa AA055LT ka goditur një këmbësore.

Sipas raportimeve të para e reja ishte në gjendje të rëndë, por e vetëdijshme. Në vend kanë shkuar qytetarë të tjera për t’i dhënë ndihmë në pritje të ambulancës dhe policisë. Më pas forcat e policisë kanë shoqëruar drejtuesin e mjetit, teksa e plagosura është dërguar në spital.

By kristal