Pas prezantimit të projektit të bashkisë Tepelenë për stadiumin e ri me emrin “Ali Pashë Arena”, reagoi edhe deputeti i PD-së për qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu.

Shehu e cilëson si tallje me banoret e Tepelenës e hallet e tyre veprimin e fundit të Peçit, që kërkon të hutojë qytetarët me “vizionin e ri”.

STATUSI I SHEHUT

CINIZEM DHE TALLJE E TERMET PECIT ME BANORET E TEPELENES E HALLET E TYRE!
Lexoj se Termet Peci ka nje “vizion te ri”, premton per ndertimin e nje stadiumi modern ne Tepelene, mbasi zgjidhi te gjitha problemet e atyshme!
Tepelena meriton dhe i duhet jo vetem stadium, por shume me teper se aq.
Por ironia qendron ne faktin qe Termeti perpara se te kerkoje te “hutoje” tepelenasit me Stadiumin “Ali Pasha”, duhet te flase e te perballet me varferine e tej skajeshme aty, papunesine masive, perkrahjen sociale te pergjysmuar, nepotizmin, te shpjegoje pse Spitali e shendetesia eshte ne ate gjendje mjerane, si mundet qe ujrat e zeza te Tepelenes te derdhen ne Vjose….
Per te vazhduar me ujin e pijshem qe mungon , infrastrukturen rrugore mesjetare per Lopes, Salari, Mezhgoran, Lekel, Koder, Mamaj etj etj.
AI DUHET TE JAPE LLOGARI PER BUJQESINE E BLEKTORINE PA MBESHTETJE E TE SHKATERRUAR EDHE NGA DROGA, E CILA VECSE KA SJELLE VARFERI E TERROR PER FSHATARET, POR  MILIONA PER GRUPET KRIMINALE E ATA QE BASHKEPUNOJNE…..
Dhe Termeti kete duhet ta dije shume mire kete…..
Eshte detyre ligjore kjo e Kryetarit te Bashkise, per te cilen ai duhet te pergjigjet.
LE T’I LEME “SHAKATE”, TE THEMI TE VERTETEN, ASGJE NUK ESHTE BERE E NUK DO TE BEHET PER QYTETARET NGA KETA RILINDAS.
Vecse jane shfaqur disa Termete shkaterruese, qe mund te behen fatale keta sic i parashikoi edhe Qeveria, nqs do te heshtet gjate!!!

By admin