Dashi: Shtëpia juaj po duket e mrekullueshme. Të gjithë ata që hyjnë e thonë këtë. Disa vizitorë të papritur mund të ndalojnë për një përshëndetje të shpejtë, por do të përfundojnë duke qëndruar për darkë. Ju jeni një mikpritës natyral, i hirshëm, për të mos përmendur një kuzhinier i shkëlqyer. Kush mund t’i fajësojë mysafirët tuaj që duan të qëndrojnë?

Demi: Lagjja juaj po ndryshon dhe ndryshimi është për mirë. Fqinjë të rinj të mrekullueshëm mund të kenë ardhur, ose ndoshta sapo është hapur një dyqan i vogël ushqimesh. E gjithë kjo shton ndjenjën e ngrohtësisë dhe komunitetit në lagjen tuaj. Ju kaloni një pjesë të mirë të ditës me fqinjët tuaj, duke u përballur me ta kudo që të shkoni ndërsa bëni punë në qytet.

Binjakët: Prosperiteti financiar është afër, veçanërisht me aftësitë tuaja të menaxhimit të parave të fituara së fundmi. Ka të ngjarë që do të merrni para në të ardhmen e afërt. Përdorni aftësitë tuaja të reja për t’i investuar ato me kujdes dhe mençuri. Me siguri do të jeni mjaft të kënaqur me rezultatet që arrini në planin afatgjatë.

Gaforrja: Partneri juaj ka nevojë për mbështetje, jo për një leksion tani. Lëreni atë të dijë se jeni në dispozicion për ta dëgjuar dhe ndihmuar në çfarëdo mënyre, por mos e mbytni partnerin tuaj me dashamirësi. Ai ose ajo do të vijë tek ju kur të jetë gati. Ndërkohë, Gaforre, kujdesuni për nevojat tuaja fizike. Nëse trupi juaj dëshiron ushtrime fizike, pse të mos rrisni kilometrat e vrapimit ose të shtoni disa minuta shtesë në stërvitjen tuaj në palestër?

Luani: Sot është dita e fundit për të përfunduar një projekt shumë të madh për të cilin me siguri keni punuar prej disa kohësh. Edhe pse emri juaj nuk do të jetë në kopertinën e librit apo propozimit të biznesit, ju jeni të kënaqur që keni luajtur një rol kaq të rëndësishëm në përfundimin e tij. Sigurohuni që të keni një mëngjes dhe drekë me vlera ushqyese sot, sepse ka të ngjarë të punoni menjëherë gjatë darkës.

Virgjëresha: Një shëtitje e këndshme mund të anulohet për shkak të një ngjarjeje krejtësisht jashtë kontrollit tuaj. Në vend që të përshtateni, ju dhe miqtë tuaj mund të shfrytëzoni mundësinë për të bërë diçka krejtësisht ndryshe. Për shembull, mund të shkoni në kinema për të parë filmin më të frikshëm ose më në fund të provoni atë restorant etiopian për të cilin keni dëgjuar kaq shumë. Dita e sotme sjell një mundësi perfekte për të bërë limonadë me limon.

Peshorja: Nuk ka dyshim për këtë, ju keni punuar shumë këto javët e fundit. Ndërsa afrohet një afat kohor, ju mund ta gjeni veten duke u zgjuar natën, duke kaluar numrat në kokën tuaj dhe duke rishkruar mendërisht propozime projektesh. Është rraskapitëse, me siguri, por dijeni se rezultati përfundimtar do ta bëjë të vlefshëm gjithë këtë stres që po kaloni.

Akrepi: Dita e sotme për ju ka të bëjë vetëm me romancën dhe intimitetin. Qirinjtë aromatikë, parfumi juaj më i mirë dhe veshja juaj sensuale punojnë për të magjepsur personin që tashmë është kokë e këmbë i dashuruar pas jush. Marrëdhënia juaj po ecën bukur tani. Pse të mos festoni në një mënyrë të veçantë?

Shigjetari: Disa mundësi interesante për të fituar para ka të ngjarë të vijnë në rrugën tuaj, ose sot ose në të ardhmen e afërt. Mund të jetë koha për një punë të re, një punë që premton përparim më të shpejtë në rangje dhe më shumë stabilitet financiar. Pasi të kaloni një moshë të caktuar, puna në komision humbet kënaqësinë e saj. Ndoshta duhet të kërkoni një planifikues financiar për hapat që mund të ndërmerrni tani për të përmirësuar rezultatin tuaj.

Bricjapi: Do të ketë kaq shumë për të bërë sot, saqë mund të ndiheni pak të frikësuar për të filluar. Deri në mesditë mund ta gjeni veten plotësisht të dërrmuar. Bëni një pushim, Bricjap. Merrni një drekë të gjatë. Merrni frymë thellë derisa stresi të ulet. Mund t’ju duhet të përqendroheni në përfundimin e vetëm një ose dy detyrave të vogla sot dhe të shtyni pjesën tjetër për nesër. Mbani mend, stresi i tepërt mund të dëmtojë shëndetin tuaj!

Ujori: Sapo të vini këmbën në zyrë këtë mëngjes, do të goditeni nga të gjitha drejtimet nga kriza dhe probleme të ndryshme. Nuk është pritja më ideale. Një filxhan kafe e nxehtë dhe një përshëndetje e ngrohtë nga kolegët tuaj do të ishte një mënyrë shumë më e bukur për të nisur ditën. Merreni të gjitha me qetësi. Ju keni fuqi mbi mendjen tuaj dhe qëndrueshmërinë për të zgjidhur të gjitha problemet e ditës.

Peshqit: Dita e sotme do jetë një kombinim mes së bukurës dhe pasionit. Shfrytëzojeni sa më shumë. Meqenëse gjërat shkojnë kaq mirë në punë, nuk ka asnjë arsye që të mos dilni nga zyra herët për t’u përgatitur për një mbrëmje speciale me partnerin tuaj. Qirinj aromatike, një vakt përrallor dhe një veshje sa më përrallore. Mund t’ju servirin në dorë një ëmbëlsirë të shijshme (megjithëse ka të ngjarë që nuk do të arrini ta hani atë).

By kristal