Në mënyrë të përmbledhur mund të lexosh parashikimet e Paolo Fox për vitin 2022. Peshqit, Dashi dhe Gaforrja do të jenë shenjat më të forta të vitit.

Dashi, Jupiteri hyn në shenjë në maj. Ju pret një vit rinovimi dhe më pak lodhje, qoftë edhe në planin sentimental.

Demi, në prill do të ketë stabilitet nga pikëpamja e marrëdhënieve, por kujdes nga paratë!

Binjakët, Jupiteri do të gabojnë pak në fillim të vitit, por më pas Binjakët do të jenë një nga shenjat që do të ecin më mirë në 2022-shin.

Gaforrja, vullneti për të bërë gjëra të reja, madje edhe për të ndryshuar punë, do të jetë shumë i lartë midis majit dhe korrikut. Në dashuri do jeni më të pranishëm.

Luani, Saturni mbetet kundër por kjo do të jetë stimuluese. Do të ketë rritje të madhe, një lloj rilindjeje.

Virgjëresha, 2022-shi flet për ndryshime që mund të jenë edhe në punë. Qershori do të jetë një muaj i rëndësishëm për këto ndryshime.

Peshorja e mbylli vitin në mënyrë të vështirë. Janari dhe shkurti do të jenë muaj kur shumë Peshore do të heqin një guralec nga këpucët e tyre. Do të jetë një vit që do të vendosë rregulla të reja.

Akrepi do të ketë një vit i rëndësishëm sepse Jupiteri do të jetë në formë të shkëlqyer sidomos në janar dhe shkurt.

Shigjetari do të ketë vitin e rilindjes. Nëse ka pasur abuzim me pushtetin, do të ketë një fitore të mirë. Kushdo që ka një proces gjyqësor apo çështje ligjore në vazhdim do të ketë zgjidhje të shkëlqyera që nga maji. Nëse jeni beqarë, maji dhe qershori do të jenë muaj takimesh!

Bricjapi ka qenë i favorizuar që në vitin 2020. Muajt ??e parë të vitit do të jenë më të mirët për të menduar për projektet që do të realizohen.

Ujor, viti 2022 është viti në të cilin do të gjeni njëfarë ekuilibri. Një muaj shumë i mirë për marrëdhëniet do të jetë marsi.

Peshqit, Jupiteri do të kthehet në shenjë pas 12 vitesh dhe Peshqit do të fitojnë triumfet e mëdha të vitit. Muajt ??më të rëndësishëm do të jenë prilli dhe gushti.

By kristal