Shenja e gaforres do të jetë më me fat për muajin e ri të korrikut, pasi renditet në vendin e parë në listën me 12 shenjat. Astrologia Meri Shehu bëri parashikimin në emisionin e Rudinës ku tregoi dhe datat kur duhet treguar kujdes dhe këshillat në përgjithësi për të gjitha shenjat.

 

Meri Shehu tha:

 

Për Gaforret është vit që e kanë më shumë përballje, kanë përballë Bricjapin Saturnin, Jupiterin. Ka shumë gjëra që kthejnë problematika tek gaforret, do kthehen pas tek gjërat që duhet të rregullohen. Muaji korrik do tregojë sa do ecin përpara, deri në datën 12 të kenë kujdes në vendimmarrje, pas datës 20 fillon mirë se është hëna e re dhe i çliron, pak kujdes me ngarkesat emocionale. Ata që kanë marrëdhënie pune të tensionuar apo martesë të tensionuar të shikojnë gjithë tablonë e problematikës, do jenë dhe shumë romantikë në të njëjtën kohë. Çlirohet nga Afërdita në shenjën e tyre, gaforret do ndjejnë lehtësim më të madh.

 

Renditja si më poshtë

 

12-Dashi

 

11-Binjakët

 

10-Luani

 

9-Demi

 

8-shigjetari

 

7-Peshorja

 

6-Virgjëresha

 

5-Ujori

 

4-Akrepët

 

3-Peshqit

 

2-Bricjapi

 

1-Gaforrja

 

Për të gjitha shenjat:

 

Data 5 korrik- me shumë ngarkesë për të gjithë. Para kësaj date të mos merren vendime me risqe të mëdha. 14-15 korrik nuk duhet të marrim vendime ligjore apo të përballemi me njerëz me reputacion dhe pushtet.

 

Data 20-duhet të marrim nisma.

 

27-është datë shumë e bukur që realizon një ëndërr, një perspektivë.

By admin