Data e lindjes ndikon në jetën intime të çdo individi dhe sipas shenjëjs së horoskopit mund të nxjerrni përfundimin se çfarë lloj fantazie ka dhe sa është i apasionuar personi në fjalë.

Shihni se çfarë fantazi kanë shenja të ndryshme të horoskopit.

DASHI

Adrenalina është ajo që duan këta persona, duke e përfshirë sidomos në shtrat. Ata janë të ngazëllyer për t’u eksituar në vende të pazakonta në publik madje edhe në vende që janë disi të rrezikshme për jetën, për shembull, buzë ndonjë shkëmbi. Këta nuk e njohin seksin e butë dhe shpesh përfundojnë duke lënduar partnerin me kafshime dhe shenja në trup. Dashi është i pangopur.

DEMI

Personat e lindur nën këtë shenjë janë vërtetë imagjinarë, duke fantazuar partnerin dhe ushqimin e hedhur në trupin e tyre, prekjet e ngadalta dhe thithjet…Kanë tendencë për afrodiziakë të tilla si arra, verë, guaca, sidomos kënaqen shumë gjatë seksit oral. Këto pëlqejnë të kënaqen me orë, duke shijuar çdo moment si dhe ushqimin e mirë.

BINJAKËT

Këta nuk janë shumë zgjedhjës kur vjen puna te seksi – i duan të gjithë. Megjithatë, ajo që fshehurazi fantazojnë është përballja me dy motra binjake, ose nëse bëhet fjalë për gra – këto fantazojnë seks me dy burra, ku njëri prej tyre është zezak. Binjakët duan të eksperimentojnë me pajisjet seksi, të praktikojnë pozicione të ndryshme seksuale në vende të pazakonta.

GAFORRJA

Megjithëse e përjetojnë seksin në mënyrë shumë intime, këta pëlqejnë të krijojnë një lidhje të fortë mes vete, duke mos i shmangur gudulisjet dhe përkëdheljet në shtrat. Personar e lindur nën këtë shenjë pëlqejnë paralojën dhe lodrat seksuale, prekjet dhe puthjet e gjata.

LUANI

Luanët i eksiton të kenë një robëreshë seksi, një femër që do ta lidhin dhe trajtojnë si një hyjni, duke plotësuar çdo imagjinatë të tyre.

VIRGJËRESHA

Personat e lindur nën këtë shenjë janë disi të mbyllur dhe nuk është e lehtë që dikush të bie në shtrat me to, por kur e bëjnë këtë, atëherë të gjitha muret përreth tyre rrënohen. Ata pëlqejnë të luajnë rolin rob-zotërues, duke përdorur gjëra të ndryshme posesive.

PESHORJA

Peshoret janë të gjalla dhe sensuale në shtrat, pëlqejnë fjalë të pista dhe një dozë të brutalitetit. Kanë shumë fantazi të çemdura, pëlqejnë të luajnë me prapanicën e ndokujt, janë të ashpër, duan aprtner joshës dhe elegant, me një fjalë pëlqejnë seks luksoz.

AKREPI

Këta kanë një epsh jashtëzakonisht të fortë dhe këta persona kanë tendencë të krijojnë varësi nga seksi. Fantazitë e tyre ndryshojnë shpesh, provojnë gjëra të reja dhe duan të jenë gjithnjë dominues në shtrat.

SHIGJETARI

Këta cilësohen si aventurier të vërtetë seksualë, dhe nuk e kanë idenë se çfarë mund të bëjnë me fantazitë e tyre të pista. Pëlqejnë seksin në publik, trafik, në makinë diku në afërsi të rrugës, në ashensor, me një fjalë duan të bëjnë seks aty ku mund t’i shohin njerëzit tjerë.

BRICJAPI

Këta janë shumë të apasionuar në shtrat dhe kanë tendencë të kërkojnë gjithçka që mund t’i eksitojë me të vërtetë shumë. Fantazojnë për lojëra dominuese, duan të provojnë lodra të reja erotike që garanton seks të kënaqshëm.

UJORI

Personat e lindur nën këtë shenjë janë të etur të provojnë seksin përmes internetit – përderisa përcillen nën kamera të dy palët. Megjithatë, fantazia më e madhe që ata duan të provojnë është seksi në grup. Ata kanë tendencë për çdo gjë që është e re.

PESHQIT

Peshqit kanë tendencë të bien nën ndikimin e partnerëve, ashtu si në të gjitha gjërat, edhe në aktivitetet seksuale. Megjithatë, këta kanë edhe fantazitë e tyre – regjistrimi i aktit seksual me partnerin dhe më pas shikimi i videos së bashku. Pjesa e trupit që i eksiton më së shumti është këmba, pëlqejnë të gudulisin dhe përkëdhelin partnerin por edhe e kundërta.

By admin