Vendi ynë paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në zonat jugore.

Por zonat veriore dhe qëndrore do të jenë me vranësira dhe reshje afat-shkurtra shiu.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mengjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat nga 6°c deri në 25°c.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzimi mbi 4 ballë.

 

By admin