Shërbimi Meteorologjik bëri të ditur se ditën e enjte në vend do të ketë ndikim të masave ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimi.

Era do të fryjë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi mesatare 1- 8m/sek, shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.                        

Temperaturat parashikohen:

By kristal