Sipas MeteoAlb, territori shqiptar në orët e para të ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por gjatë mesditës dhe në vijim vranësirat

do të shtohen duke sjell reshje shiu në zonat malore kryesisht, ku më të dukshme vranësirat dhe reshjet do të jenë në Juglindje të vendit.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 5°C-6°C deri në 26°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzimin 4 ballë

By admin