Nje program i ri do te startoj seshpejti per te gjithe dashamiresit e CTV dhe Kristal Media.

“Pertej Lajmit” eshte nje format i dedikuar transparences se informacionit dhe nje program ku lajmi do trajtohet me kendshem se zakonisht.

Ndodhite e aktualitetit, botes se artit dhe kultures shqiptare, muzikes, filmit dhe deri tek temat me te forta politike qe do te na shoqerojne cdo dite te hene dhe te premte ne Kristal. Ne nje studio te kendshme me bibloteken e Megalus, do te kemi te ftuar teper interesant per te folur rreth profilit te tyre por jo vetem, gjithashtu rreth mendimeve te tyre ne lidhje me gjarjet me te fundit.

Rubrika interesante me te ftuar VIP te estrades shqiptare por dhe nga diaspora. Pertej Lajmit do te jete nje ze dhe per shqiptaret e famshem ne bote apo dhe per emigrantet te cilet jane larguar per nje te ardhme diku jasht.

Opinionet nuk do te mungojne nga personazhe te ndryshem por dhe nga Opinionistja e perheshme ne studio, Naime Gjongecaj, nje figure teper e rendesishme ne ekranet shqiptare si e perfshire ne panele dhe debate te forta politike por gjithashtu me sharmin dhe elegancen e saj do ta ndaj opinionet e saj ne lidhje me situata te ndryshme.

Me moderimin e gazetarit Aldo Sulollari do te kaloni momente te kendshme vetem ne CTV.

https://youtu.be/Hc6jNiBQve0

Per me shume informacion apo kontakt: 

Instagram: @crystal.media.tv/

Email: /crystalmedia224@gmail.com

By kristal