Ditën e sotme do të zhvillohet seanca parlamentare ku do të votohet për Kryetar i Kuvendit, sipas vendimit të mazhorancës ai do të jetë Gramoz Ruçi, e ndërsa burime nga Partia Demokratike zbulojnë qëndrimin e tyre në lidhje me votimin.

E ndërsa mësohet se Partia demokratike në mbledhje e zhvilluar ditën e djeshme ka vendosur që do të qëndrojnë në sallë dhe të votojnë kundër Ruçit, më pas ata do t’i bashkohen protestës që do të zhvillohet.

By admin