Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në një banesë gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gurëz të Kurbit dhe sipas informacioneve të para nuk ka persona të lënduar.

Nga shpërthimi është raportuar vetëm për dëme materiale.

Sipas informacioneve ngjarja ka ndodhur në një familje me mbiemër Kastrati.

Policia dhe grupi hetimor  po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

By admin