Vllaznia e Shkodrës për të 8-tin vit me radhë është shpallur kampione e Shqipërisë duke treguar edhe në këtë sezon se pse konsiderohet  si “Mbretëresha e Futbollit Shqiptar”. Vajzat kuqeblu kanë fituar 22 ndeshjet e kampionatit ndërsa edhe në sfidën e fundit të sezonit me Juban Danjen ato triumfuan me rezultatin e thellë 7 me 2. Në fund, vendin e kishte festa e merituar, medaljet dhe trofeu.

Për stafin teknik dhe lojtarët, ky sukses duhet të pasohet me rezultate të mira edhe në Kupat e Europës.

Për portieren Ardiola Raxhimi, ky trofe ishte edhe më i veçantë se ato të kaluarat, për shkak se gjysmën e sezonit ka luajtur shtatzënë, ndërsa sot feston sëbashku me djalin e saj.

By kristal