Edhe ditën e sotme ish-kreu i LSI-se, Petrit Vasili ka vijuar edhe sot akuzat ndaj kryeministrit Rama, duke e etiketuar atë “kryeministri ynë shkollëpakët”. Ai reaguar pas postimeve te perditshme te Rames, te artikujve per turizmin ne gazetat e huaja, ai shkruan se “kryeministri ynë, bën promocion në gusht, në të dalë të sezonit turistik, pra bën një lloj aksham pazari”.

Postimi i Vasilit:

Gjithë bota i bën promocione, panaire turistike dhe reklamë turizmit gjithë vitin, me përjashtim të korrikut dhe gushtit. Ky shkollëpakëti, kryeministri ynë, bën promocion në gusht, në të dalë të sezonit turistik, pra bën një lloj aksham pazari. Aferim i qoftë, kaq di kaq bën!

 

By admin