Rasti më i fundit u dhunës në familje, vjen nga qyteti i Beratit, ku një grua ka denoncuar dhunën që djali ushtronte ndaj saj, i cili tashmë ka rënë në pranga të policisë.  Policia e Beratit tha se  ka arrestuar një person, i dyshuar për dhunë ndaj nënës së tij. Uniformat blu deklaruan se pranga ka përfunduar F.A 41 vjec.

 Njoftimi i plotë i policisë:

Dhunoi fizikisht dhe psikologjikisht nënën, arrestohet në flagrancë nga Policia.Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Berat arrestuan në flagrancë shtetasin:

  1. , 41 vjeç, banues në Berat.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, në mënyrë të vazhdueshme, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij, shtetases E. A.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”.

By admin