Vennea është një make-up artiste dhe thotë se nuk ka asnjë sekret bukurie që e bën atë të duket kaq e re, meritën e marrin gjenet e saj.

Nëna e cila mund të thuhet se është mjaft seksi kur shkon në supermarket detyrohet të tregojë kartën e saj të identitetit kur ble alkool dhe kjo është e bezdisshme për të.

“Njerëzit janë gjithmonë të tronditur kur unë zbuloj moshën time. Ata shpesh mendojnë se unë jam të paktën 10 vite me e re. Jam e imët dhe njerëzit supozojnë se jam e re. Unë nuk e mbaj mend se sa herë jam detyruar të nxjerr kartën time të identitetit për t’i vërtetuar të tjerëve moshën aktuale. Njerëzit gjithmonë supozojnë se Angeli dhe unë jam motër gjë që mendoj se është e mrekullueshme, por ajo e sheh pak të sikletshme.

Edhe Angeli duket vërtet e re për moshën e saj, ne jemi mjaft me fat pasi kemi gjenetikë të shkëlqyer. Edhe pse është 28-vjeç njerëzit e pyesin pse nuk je në shkollë. Nuk janë vetëm miqtë dhe të huajt që nuk besojnë për moshën time dhe të vajzës, por edhe punëtorët e supermarketeve.

Më pëlqen të dukem më e re, por është e bezdisshme kur shkoj të bëj pazar dhe kam nevojë të tregoj ID-në time kur dua të ble pije alkoolike. Është argëtuese kur shikoj fytyrën e tyre të habitur kur shohin datën time të lindjes”, tregon Venna.

Hidratimi çdo ditë është shumë i rëndësishëm për të mbajtur lëkurën e saj të freskët dhe pa rrudha.

“Unë vuaj nga ekzema, prandaj është shumë e rëndësishme të mbash atë të hidratuar katër herë në ditë duke e larë me ujë. Gjithashtu përdor edhe krem mbrojtës ndaj diellit. Ndërsa plakemi, ne humbasim elasticitetin dhe kërkojmë produkte të ndryshme. Lëkura ime ishte veçanërisht e thatë kur kalova menopauzën në 46 vjeç.

Unë vendosa të shkoj në terapi zëvendësuese të hormoneve në kur isha 47 vjeç, e cila ishte pothuajse magjike pasi më ndihmonte lëkurën dhe flokët. Gjithmonë përdor produkte të mira dhe sigurohem që shampo të jetë e mirë dhe e shtrenjtë për t’i mbajtur flokët me shkëlqim. Në përgjithësi, unë jam një person pozitiv që kujdeset për veten e saj dhe mendoj se kjo është arsyeja pse dukem më e re”, shprehet Venna.

 

© SYRI.net

By kristal