Nën kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka denoncuar situatën tejet të rëndë që po përballen shqiptarët të cilët gjendes mes borës dhe Covid-it krejt të vetëm dhe pa mbështetjen e qeverisë.

Gjithashtu Vasili i ka bërë thirrje mediave të raportojnë  me ndershmëri hallet e Shqipërisë dhe shqiptarëve në këto kohë të vështira dhe të bojkotojnë dhe të mos përdoren si megafonë të një batakçiu politik, që gjithmonë i lë vetëm shqiptarët kur ata janë në hallin më të madh, shkruan në Facebook nën kryetari i LSI-së.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

Media tregoni te verteten e Shqiperise ne hall kritik dhe pa Kryeminister !!

Shqiperia eshte pa kryeminister ne mes bores dhe COVID!

1159 raste me COVID dhe perqindje kritike pozitiviteti rreth 29%.

Rruget te bllokuara nga bora, mijra hektare nen uje nga permbytjet.

Situate me rende nuk behet.

Nje kryeminister i pashpirt rri me ore perpara TV ne zyrat luksoze dhe shet mashtrime pa fund.

Asnje fjale e kryeministrit te pashpirt  per Pandemine, qe po ben hatane dhe ku shqiptaret jane ne meshire te fatit.

Asnje fjale e kryeministrit per mijra qytetare nen daren e ujit, bores, ngrices dhe te shtepive te rrenuara nga termeti.

Kryeministri ka vetem nje moto dhe nje qellim:

#PunëpërNdranghetënGjumëpërQytetarët

Ndaj ju Media boll u perdhoset duke dhene me ore te tera diarrete psiqike malinje te ketij armiku te pashpirt te shqiptareve.

Ndaj ju Media BOJKOTOJENI boll u bete Megafone te nje batakciu politik, qe gjithmone i le vetem shqiptaret kur ata jane ne hallin me te madh.

Ndaj ju Media dilni ane kend Shqiperise dhe tregoni hallet e nje populli te tradhetuar braktisur e plaçkitur nga qeveria.

Ndaj ju Media permbushni ndershmerisht dhe pa u perdorur misionin tuaj, qe shqiptaret neser te mos ju perbuzin e neverisin!!

Media eshte koha e se vertetes!

By kristal