Moti i kthjellët dhe temperatura të larta do të mbizotërojë ditën e sotme deri në orët e vona të pasdites. Mbrëmja dhe nata sjellin kalime vranësirash në zonat malore.

 

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen gjatë mëngjesit por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 39°C.

 

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

By admin