Vjeshtë si qëmoti! Shi, erë e fortë, gjethe që bien. Kjo është panirama sot në disa qytete të vendit, përfshi Tiranën.

Ndërsa në bregdet situata është lë e vështirë. Deti 7 – 8 ballë ka pe guar lundrimi  dhe bllokuar peshkimin.

Pasdite dhe natën pritet që situata të përkeqësohet. Erëra  dhe rrebeshe priten gjatë pasdites dhe natës, ndërsa temperaturat nuk mendihet të pësojnë rënie të ndjesjme.

By admin