Pasi Rusia sulmoi mëngjesin e sotëm me raketa Ukrainën, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama.

 

Ky i fundit përmes një postimi në twitter ka dënuar sulmin, ndërsa lëshon lutje për popullin e Ukrainës.

“Ne bashkohemi me NATO-n dhe aleatët e BE në dënimin e ashpër të agresionit të Rusisë. Mendimet tona janë me popullin ukrainas.”, shkruan Rama.

By kristal