Fillimi i kësaj jave ka nisur me shi dhe pritet që reshjet të vijojnë edhe gjatë orëve të vazhdim, por do të jenë të pakta. Ndërsa gjatë natës pritet të ketë dhe rrebeshe shiu afatshkurtra.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie me disa gardë Celsius duke nisur nga Marta. Parametri i erës do të jetë prezent në zonat bregdetare, shpejtësia e era në det të hapur pritet të shkojë deri në 40 km në orë.

By kristal