Robert Lewandowski kryeson garën për Këpucën e Artë.

Sulmuesi i Bayern Munich po shijon një tjetër sezon magjik dhe duket se kësaj radhe do ta bëjë për vete edhe këtë trofe, si shumë të tjerë që fitoi në vitin 2020.

Polaku prin me 24 gola në Bundesliga, ndiqet nga Andre Silva i Eintracht Frankfurt me 17 gola, Cristiano Ronaldo i treti me 16 gola, Muhamed Salah i katërti po ashtu 16 gola, vendet pesë dhe gjashtë shkojnë për Kylian Mbappe dhe Luis Suarez, të dy me nga 16 gola.

LISTA e “Këpucës së Artë”:

#1 Robert Lewandowski / Bayern Munchen 24 gola

#2 Andre Silva / Eintracht Frankfurt 17 gola

#3 Cristiano Ronaldo / Juventus 16 gola

#4 Muhamed Salah / Liverpool 16 gola

#5 Kylian Mbappe / PSG 16 gola

#6 Luis Suarez / Atletico 16 gola

#7 Erling Haaland | Borussia Dortmund | 14 goals (28)

#8 Wout Weghorst | Wolfsburg | 14 goals (28)

#9 Romelu Lukaku | Inter | 14 goals (28)

#10 Zlatan Ibrahimovic | AC MIlan | 14 goals (28)

#11 Ciro Immobile | Lazio | 14 goals (28)

#12 Lionel Messi | Barcelona | 13 goals (26)

By kristal