Dita e sotme ka nisur me lajmin se Rusia ka sulmuar me raketa e bomba Ukrainën duke shpallur luftën mes dy vendeve. Deri më tani raportohet se të vdekur nga të dyja frontet e luftës, ndërsa mijëra ukrainas kanë dalë në rrugë për t’i shpëtuar vdekjes dhe sulmeve që pritet të ndodhin në orët në vijim. Në rrjetet sociale po qarkullon një video e një ushtari ukrainas i cili edhe pse në frontin e parë të luftës iu ka dërguar një mesazh prindërve të tij

I veshur me uniformë ushtari u jep lamtumirën prindërve, teksa dëgjohet duke thënë:

“Ata po na sulmojnë neve. Është mirë që ne jemi ende gjallë. Nëse diçka ndodh… mami, babi ju dua shumë. Gjithçka do jetë mirë!”

 

 

By kristal